• Ocenenie žiačky

     • Pri príležitosti Medzinárodného dňa študentstva boli mestom Ružomberok oceňovaní najlepší žiaci z Ružomberka a za našu školu bola ocenená Viktória Harmatová zo 4.B triedy. Srdečne jej gratulujeme.

       

      Viktória Harmatová je žiačkou 4. ročníka na Strednej zdravotníckej škole Márie Terézie Schererovej v Ružomberku. Má vynikajúci prospech a vzornú dochádzku.

      Počas celého štúdia sa aktívne zapájala do výuky prvej pomoci pre žiakov v materských, základných a stredných školách. Svoje vedomosti a praktické zručnosti využila aj  v súťažiach prvej pomoci. Medzi jej najväčší úspech patrí prvé miesto v  súťaži s názvom „Zachráň život buď hrdinom“. Zapojila sa aj stredoškolskej odbornej činnosti, kde v okresnom kole obsadila 3. miesto. Spolu so svojimi spolužiačkami pripravila úspešný enviromentálny projekt pod názvom Scherer´s swap.

      Je ochotná každému pomôcť. Robí veci zo srdca a nezištne. Svojim úsmevom vie vždy spríjemniť deňJej milé, príjemné a úctivé vystupovanie si získava srdcia všetkých chorých v rámci odbornej klinickej praxi.

      PhDr. Antónia Dobrovičová

      riaditeľka školy

       

      Zdroj prvých 3 fotiek: Viktor Mydlo, hovorca mesta Ružomberok

     • Deň otvorených dverí 2022

     • Dňa 16.11.2022 sa na našej škole konal Deň otvorených dverí. Počas tohto dňa žiaci základných škôl spolu s ich vyučujúcimi a rodičmi mohli nahliadnuť na vyučovanie na škole ako aj vidieť priestory školy.  Mohli tak byť súčasťou odborných činností žiakov a vyučujúcich v odborných učebniach, vyskúšať si poskytovanie prvej pomoci, či virtuálnu realitu v učebni anatómie. Okrem odborných predmetov mohli navštíviť aj hodiny slovenského jazyka, matematiky, fyziky, chémie, náboženstva, dejepisu, nemeckého a anglického jazyka a informatiky.

      Okrem vyučovania dostali prítomní hostia aj informácie o škole, jej histórii, o aktivitách a projektoch, do ktorých je zapojená alebo sa plánuje v budúcnosti zapojiť. Po skončení prehliadky školy bolo pre hostí nachystané občerstvenie.

      Všetkým, ktorí sa prišli pozrieť do našej školy ďakujeme a veríme, že sa im Deň otvorených dverí páčil.

      Viac fotiek nájdete na našej FB stránke TU

     • Ukážky prvej pomoci - MŠ sv. Lujzy

     • Dňa 22. novembra 2022 žiaci našej školy Jarmila Štrbová z 2.A, Petra Motyčková z 2.B,  Tamara Kurpašová, Michaela Veselovská z 3.B, Viktória Harmatová  a Natália Gasperová zo 4.B,  Diana Beskydová a Zuzana Bebjaková zo 4.A, hravou formou demonštrovali ukážky prvej pomoci pre deti MŠ sv. Lujzy. Pri scénke s havarovaným vozidlom im vysvetlili na aké  telefónne číslo treba v prípade potreby zavolať, ako majú správne postupovať pri zranenom v bezvedomí ak dýcha, alebo nedýcha. Následne si ukázali a precvičili KPR u dospelého človeka ako aj resuscitáciu malého dieťaťa. Detičky si vyskúšali manipuláciu s obväzom a trojrohou šatkou. Zastavovali krvácanie z nosa, ošetrovali otvorené krvácanie pod vedením PhDr. M. Totkovičovej a PhDr. Marty Bednárikovej.

    • OK vo florbale - dievčatá + chlapci
     • OK vo florbale - dievčatá + chlapci

     • Koncom minulého týždňa - v dňoch 10. a 11. 11. 2022 prebehlo v športovej hale T18 okresného kolo vo florbale - kategória dievčatá a chlapci SŠ. Na týchto podujatiach nechýbala ani škola, a to konkrétne vo štvrtok hrali naše dievčatá a v piatok si zmerali svoje sily naši chlapci.

      Zostavu dievčat tvorili:

       

      • I.A  Valentína Hladeková
      • I.B  Nina Kubeková
      • II.A  Lívia Korčekévá, Tamara Tišťanová, Ivana Hrabušová
      • III.A  Miroslava Kubaľová, Júlia Dančeková, Paulína Šoošová
      • III.B  Tereza Halušková, Kristína Zapletalová
      • IV.B  Natália Gasperová

       

      V rámci okresu sme s dievčatami získali vzácne striebro. Z tohto umiestnenia sa úprimne tešíme :).​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​

       

      V piatok hrali turnaj títo chlapci:

      • I.B  Richard Ballon, Marek Krivoš
      • II.A  Ondrej Kovaľ, Sebastián Dopirák, Matúš Struhár, Igor Šefranko
      • III.A  Samuel Baďo
      • IV.A  Michal Mlynček
      • IV.B  Igor GáborMatej Malovecký

      Naši chlapci sa medzi ružomberskými strednými školami umiestnili na 4. mieste.

       

      Veľmi pekne ďakujeme všetkým za ich nasadenie, bojovnosť v zápasoch a dôstojnú reprezentáciu školy.

      Chceme im popriať ešte mnoho podobných športových a osobných úspechov.

     • Online súťaž iBOBOR

     • Každoročne počas jedného týždňa v mesiaci november prebieha na celom Slovensku informatická súťaž iBOBOR v rôznych kategóriách.

      Aj tento rok sa naša škola zapojila do nej, a to konkrétne v utorok 8.11. si naši tretiaci (kategória senior) vyskúšali znalosti a vedomosti v danej oblasti a vo štvrotok 10.11. 2022 súťažili naši prváci a druháci (kategória junior).

       

      Online súťaže sa zúčastnili títo žiaci:

      1.A

      Margaréta Mokošová, Karolína Stašová, Katarína Horváthová, Tomáš Bertko, Rebeka Barancová

      1.B

      Richard Ballon, Diana Golierová, Timea Chyllarová

      2.A

      Alexandra Holecová, Igor Šefranko, Ondrej Kovaľ, Terézia Synáková, Barbora Malíková

      2.B

      Júlia Repôňová, Daniely Nagyová

      3.A

      Andrea Motýľová, Alžbeta Lieskovská, Simona Romaňáková, Matúš Vnučák

      3.B

      Tamara Kurpašová, Aneta Štrbová, Tereza Halušková

       

      Všetkým súťažiacim úprimne ďakujeme za ich ochotu a odvahu zmerať si svoje IKT vedomosti a poznatky. Prajeme im naďalej veľa školských i osobných úspechov.

       

     • Ocenenie žiačky

     • V Sobášnom paláci v Bytči sa vo štvrtok 27. 10. 2022 uskutočnilo slávnostné oceňovanie žiakov zo všetkých stredných škôl Žilinského kraja. Stalo sa tak pri príležitosti Medzinárodného dňa študentstva. Ocenených bolo 41 žiakov stredných škôl z celkového počtu 98 nominovaných. Ocenení boli za úspechy a výsledky v oblasti výchovy a vzdelávania v 5. kategóriách: mimoriadne študijné výsledky, šport, umenie a kultúra, mimoriadny čin ľudskosti, duálne vzdelávanie.

      V kategórii – mimoriadne študijné výsledky bola ocenená naša žiačka Zuzana Bebjaková zo IV.A. Srdečne jej blahoželáme! (Zdroj foto: ŽSK)

     • Roháčske plesá 2022

     • Turistické aktivity našej školy pokračujú aj v tomto školskom roku a máme za sebou nádhernú túru - Roháčske plesá - stihli sme to tesne pred zimnou uzáverou turistických chodníkov a počasie nám naozaj doprialo, veď posúďte sami :)

      V rámci turistického krúžku pod vedením PhDr. P. Šípoša a Mgr. T. Mlynárika  to bola iba prvá túra, o ďalších aktivitách Vás budeme informovať.

      Celú fotogalériu si môžete pozrieť TU

       

     • Burza informácií 2022

     • Dňa 19.10.2022 sa tím študentov a učiteľov našej školy zúčastnil burzy informácií pre žiakov 8. a 9. ročníka ZŠ. Po dlhšej pauze sa akcia konala v ŠH Koniareň v Ružomberku. O náš stánok bol veľký záujem, nakoľko návštevníci sa mohli dozvedieť informácie o profile absolventa, spôsobe výučby, oboznámiť sa s projektmi Erasmus+, Inoškola a DofE, taktiež mali možnosť vyskúšať si 3D okuliare priamo z VAU učebne. 

      Našu školu zastupovali žiaci Tamara Kurpašová, Michaela Veselovská, Terézia Mydliarová, Kevin Gažo (všetci z 3.B), Ella Kollárová, Alexandra Holecová, Lucia Okálová a Diana Riljaková (všetky z 2.A), ako aj vyučujúci Mgr. Miroslava Capíková, Mgr. Nora Mlynárikova a Mgr. Rastislav Palider.

     • Ukážky prvej pomoci - Bilingválne gymnázium

     • Dňa 25. októbra 2022 žiaci našej školy (M. Kendera z 1.A, S. Buroš z 2.B, T. Kurpašová, M. Veselovská, L. Rošteková, K. Zapletalová  z 3.B, V. Harmatová a N. Gasperová z 3.B,  D. Beskydová a Z.Bebjaková z 4.A.) demonštrovali ukážky prvej pomoci: KPR u človeka v bezvedomí, krvácanie z nosa, prvú pomoc pri otvorených zlomeninách a anafylaktickom šoku pre 14 žiakov 2. ročníka a 11 žiakov 4.  ročníka na Bilingválnom gymnáziu v Ružomberku. Následne s nimi prakticky precvičovali modelové situácie a obväzovú techniku pod vedením PhDr. M. Totkovičovej a PhDr. Marty Bednárikovej.

     • Godzone 2022

     • Dňa 26.10.2022 sa naši žiaci zúčastnili GODZONE TOUR - Nevzdávaj to v Žiline. Na tomto podujatí ich sprádzali Mgr. M. Loncková, PhDr. A. Kútna, Mgr. Ľ. Dzurňáková - sr. Ivana a Mgr. Lucia Kajúchová

      Čo je to godzone tour?

      Godzone tour je evanjelizačné turné projektu Godzone, ktoré sa uskutoční v šiestich mestách Slovenska i Českej republiky. Je podujatím novej evanjelizácie a povzbudenia so vstupom úplne zadarmo. Počas večerného programu na štadiónoch a v športových halách vás čaká originálny hudobno-tanečný program, jedinečné príbehy ľudí, interaktívna divadelná show, inovatívna video produkcia a mnoho ďalšieho. (Zdroj: https://tour.godzone.sk/https://tour.godzone.sk/)

      Dňa 26.10.2022 sa naši žiaci zúčastnili GODZONE TOUR - Nevzdávaj to v Žiline. Na tomto podujatí ich sprádzali Mgr. M. Loncková, PhDr. A. Kútna, Mgr. Ľ. Dzurňáková - sr. Ivana a Mgr. Lucia Kajúchová

      Čo je to godzone tour?

      Godzone tour je evanjelizačné turné projektu Godzone, ktoré sa uskutoční v šiestich mestách Slovenska i Českej republiky. Je podujatím novej evanjelizácie a povzbudenia so vstupom úplne zadarmo. Počas večerného programu na štadiónoch a v športových halách vás čaká originálny hudobno-tanečný program, jedinečné príbehy ľudí, interaktívna divadelná show, inovatívna video produkcia a mnoho ďalšieho. (Zdroj: https://tour.godzone.sk/ )

     • Milión detí aj mladých sa modlí ruženec

     • Na podnet Medzinárodnej pápežskej nadácie ACN – Pomoc trpiacej Cirkvi, sme sa dnes zapojili do každoročnej modlitbovej iniciatívy „Milión detí aj mladých sa modlí ruženec“. Cieľom tejto modlitby je vyprosovať pokoj a jednotu na celom svete.

     • GODZONE 2022

     • V stredu 26.10.2022 žiaci majú možnosť zúčastniť sa podujatia GODZONE v Žiline. Bližšie informácie a prihlasovanie na toto podujatie u Mgr. Ľ. Dzurňákovej - sr. Ivany. Viac info o podujatí nájdete na webe: https://tour.godzone.sk/

     • Biela pastelka 2022

     • V zbierke Biela pastelka 2022 sa našim dobrovoľníkom podarilo vyzbierať úžasných 615,58€, čo je zatiaľ najvyššia suma, akú sa nám podarilo vyzbierať. Ďakujeme

     • 🩸 Ružomberská KVAPKA KRVI 🩸

     • Naši žiaci i tento rok prispeli k správnej a dôležitej veci - boli ochotní darovať svoju krv pre dobro a záchranu iných ľudí. Zo 💖 všetkým ďakujeme. 

     • DofE - Medzinárodná cena vojvodu z Edinburghu

     • V piatok 7.10. sa naši prváci zúčastnili prezentácie programu DofE - Medzinárodná cena vojvodu z Edinburghu. Všetci dobrodružstvachtiví mladí ľudia, ktorí túžia po sebarozvoji, nezabudnuteľných zážitkoch a nových priateľstvách, sú v programe vítaní. Samozrejme, pozývame aj študentov vyšších ročníkov. Oplatí sa. Pre bližšie info www.dofe.sk, alebo priamo u členov nášho DofE tímu: Mgr. Nora Mlynárikova (koordinátorka a vedúca programu), Mgr. Silvia Janigová (vedúca programu a expedície), Mgr. Pavol Klein (vedúci a hodnotiteľ expedície), Zuzka Bebjaková - 4.B (ambasádorka programu). Tešíme sa na vás

     • ŠTRBArace 2022

     • V našich veľhorách – priamo Pod mostíkmi na Štrbskom plese – sa túto stredu 5. októbra 2022 konalo športové podujatie ŠTRBArace 2022.

       

      Na prekážkový beh - cca 2km v náročnom teréne - sa prihlásilo vyše 60 stredných škôl a na štart sa postavilo viac ako 300 stredoškolákov. V každom družstve súťažili 2 chlapci a 2 dievčatá, ktoré museli zdolať 17 prekážok a dobehnúť do cieľa v najlepšom čase 😎.

       

      Súčasťou behu boli aj exhibičné družstvá Hasičský a záchranný zbor a TFA Team of Slovakia, družstvo Vojenská polícia SR , Akadémia Policajného Zboru, športovcov Vojenské Športové Centrum Dukla a Národné športové centrum.

       

      Podujatím sa niesla pekná myšlienka, a to prepojiť žiakov, záchranné a silové zložky štátu a vrcholových športovcov. Poukázať tak na dôležitosť telesnej zdatnosti a pripravenosti zdolávať prekážky či už na trati alebo v bežnom živote.

      Víťazi si zo sebou odniesli hodnotné ceny.

       

      Z našej školy sa spomínanej akcie zúčastnili:

      • Richard Ballon z triedy I.B,
      • Matúš Struhár a Monika Dulková trieda II.A,
      • Paulína Šoošová z triedy III.A.

      Nášmu školskému tímu úprimne ďakujeme za ich odvahu, športové nasadanie a peknú reprezentáciu školy na tomto celoslovenskom podujatí😃. Za zmienku možno dodať i fakt, že za okres Ružomberok sme boli prítomní ako jediná stredná škola 👍.

       

     • Modrá nezábudka 2022

     • Duša je najzraniteľnejšou časťou nášho tela. Tak, ako vie
      byť silná, vie byť aj krehká ako tenučký ľad na práve
      zamŕzajúcej rieke. Niekedy stačí do nej štuchnúť a je po
      celistvosti. Dosť dlho trvá, kým sa prasklina zacelí. Nie vždy to
      zvládne sama. Stane sa, že duša načisto vypadne z harmónie
      pochodov a ochorie.


      V dňoch od 5. do 6. októbra 2022 sa aj v našom meste
      bude konať verejná zbierka pod názvom Modrá nezábudka,
      ktorej cieľom je podpora rozvoja siete starostlivosti o ľudí
      s duševnými ochoreniami a ich sociálneho začlenenia,
      podpora chránených dielní, chránenej práce, chráneného
      bývania, podpora vzdelávania, podpora zriaďovania
      komunitných zariadení za účelom zmysluplného a tvorivého
      využitia voľného času pre ľudí s problémami duševného
      zdravia.


      Túto dobrú vec môžeme podporiť kúpou modrej
      nezábudky, ktorú budú predávať dobrovoľníci aj z našej
      školy. Zakúpiť si ju budete môcť v našej škole v stredu
      3.10.2018, cez veľkú prestávku prostredníctvom
      dobrovoľníkov, ktorí vás navštívia vo vašich triedach.

      Vopred ďakujeme.

     • Festival ľudskosti mladých 2022

     • Žiaci prvých a tretích ročníkov sa 29.9.2022 zapojili do "Festivalu ľudskosti mladých", ktorý organizuje Rada mládeže Žilinskeho kraja.

      Motto: "Ideme robiť svet krajším a ľudskejším." 

     • 30. výročie našej školy

     • Dňa 20. septembra sme oslávili 30. výročie založenia Strednej zdravotníckej školy Márie Terézie Schererovej. Slávnosť sa začala sv. omšou vo farskom kostole sv. Ondreja v Ružomberku a pokračovala prehliadkou priestorov školy. Pedagógovia, žiaci, absolventi, rodičia a pozvaní hostia mali možnosť prejsť sa po našej škole a vidieť, čo sa zmenilo a ako teraz škola vyzerá. Ako to vyzeralo počas tohto dňa si môžete pozrieť na fotkách na školskom facebooku TU

     • Zbierka školských potrieb - poďakovanie

     • V mesiaci september sme sa aktívne zúčastnili zbierky školských potrieb. Vyzbierané potreby boli doručené tým,
      ktorí ich najviac potrebovali.


      Všetkým darcom zo srdca ďakujeme.

   • Kontakty

    • Stredná zdravotnícka škola Márie Terézie Schererovej
    • szsmtsrbk@gmail.com
    • +421 444 328 166
    • Dončova 7

     034 01 Ružomberok
     Slovakia
    • szsmtsrbk.edupage.org
    • PhDr. Antónia Dobrovičová
     riaditelkaszsmtsrbk@gmail.com
  • Fotogaléria

    zatiaľ žiadne údaje